Slovak lines

Bratislava 12. apríla 2017 (Sponzorované) – Overený autobusový dopravca Slovak Lines sa pripravuje na blížiace sa obdobie veľkonočných sviatkov. V prípade potreby zabezpečí posilové spoje na linke smerujúcej na letisko Schwechat a do Viedne.

Veľká noc je najvýznamnejším kresťanským sviatkom a Rakúsko vzhľadom na katolícku tradíciu krajiny ponúka mnoho podujatí tematicky spojených práve s nadchádzajúcimi dňami. Cestujúci, ktorí sa odvezú autobusmi Slovak Lines do Viedne, si môžu pozrieť napríklad veľkonočné trhy na zámku Schönbrunn, staroviedenské veľkonočné trhy na námestí Freyung alebo slávnosti Osterfest (Prater).

Z predchádzajúcich rokov máme veľmi silné a pozitívne ohlasy na rodinné výlety do Viedne práve pri príležitosti Veľkej noci. Platí, že aj počas sviatkov premávame do metropoly Rakúska každý deň, každú hodinu z autobusovej stanice Mlynskej nivy v Bratislave. Ak si to bude situácia vyžadovať, sme samozrejme pripravení pridať posilové autobusové spoje,“ uvádza generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský.

V priebehu týchto dní zaznamenávame zvýšený záujem o cestovanie na letisko Schwechat, ktoré je Slovákmi často vyhľadávané. Voľné dni počas Veľkej noci sa stávajú čoraz obľúbenejším časom na leteckú dovolenku v zahraničí. Zároveň, veľa Slovákov prichádza na sviatky domov zo zahraničia s príletom práve na letisko Viedeň,“ doplnil P. Sádovský.

Odviesť sa autobusom a nechať auto doma je výhodné – pri individuálnej doprave musíte okrem nákladov na pohonné hmoty počítať s parkovným, ktoré dosahuje v centre Viedne aj 4 eurá za hodinu a viac. Autobus Slovak Lines vás odvezie priamo do centra Viedne. Navyše v prípade, že si zakúpite kombinovaný lístok „Wien Ticket“, môžete v deň platnosti využívať aj viedenskú MHD. Nákup lístka je možný pohodlne a rýchlo prostredníctvom mobilnej aplikácie Slovak Lines dostupnej pre najrozšírenejšie operačné systémy Android a iOS.

Tradičné trhy a festivaly v meste Viedeň pripravené pri príležitosti tohtoročných veľkonočných sviatkov:

  • Ostmarkt Schloss Schönbrunn: od 1. do 17. apríla 2017, denne v čase 10:00 – 19:00
  • Altwiener Ostermarkt (Freyung): od 31. marca do 17. apríla, denne v čase 10:00 – 19:30
  • Kunsthandwerksmarkt Am Hof: od 31. marca do 17. apríla, Po-Štv 11:00 – 20:00, Pia-Ne & prázdniny: 10:00 – 20:00
  • Kalvarienbergfest: od 29. marca do 16. apríla, Po-Pia 10:00 – 18:00, So & Ne 9:00 – 18:00, živá hudba: Pia-Ne od 16:30
  • Osterfest im Prater: 16. apríla od 11. hodinyEva Vozárová, hovorkyňa Slovak lines, a.s.
  • (red)

Od admin